ERZ-V20D331
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-V20D331
  • 1
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 210 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 10 kA
Surge Energy Rating : 228 J
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 545 V
Series : V
Varistor Voltage : 330 VDC
Voltage Rating DC : 270 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1100 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 330V 6500A ZNR SUR ABSORBER 20MM