B72500E0200K060
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72500E0200K060
  • 1
Voltage Rating AC : 20 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 30 A
Surge Energy Rating : 200 mJ
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 56 V
Series : MLV-E (automotive)
Varistor Voltage : 33 VDC
Voltage Rating DC : 26 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 90 pF