B72210S0200K151
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72210S0200K151
  • 1
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 20 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 500 A
Surge Energy Rating : 3.1 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 65 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 33 VDC
Voltage Rating DC : 26 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 3650 pF