PTS181260V014
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
PTS181260V014
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 6 Ohms
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 60 V
Series : PTS1812
Current Rating - Max : 10 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.14 A
Trip Current : 0.34 A
Manufacturer : Bussmann / Eaton
Description : Resettable Fuses - PPTC PPTC 1812 60V 0.14A SMD