MF-RX065/72-AP
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
MF-RX065/72-AP
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.48 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Ammo Pack
Maximum Voltage : 72 VDC
Series : MF-RX/72
Lead Spacing : 10.2 mm
Current Rating - Max : -
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.65 A
Trip Current : 1.3 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 0.65A 72V 0.27ohm