B72580E0250K062
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72580E0250K062
  • 1
Voltage Rating AC : 25 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 800 A
Surge Energy Rating : 3.7 J
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 65 V
Series : MLV-E (automotive)
Varistor Voltage : 39 VDC
Voltage Rating DC : 31 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Capacitance : 1500 pF