1210L075/24PR
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
1210L075/24PR
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 0.4 Ohms
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 24 V
Series : 1210L
Current Rating - Max : 8 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.75 A
Trip Current : 1.5 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC PTC 24V POLY 1210 0.75A