ERZ-V07D361
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-V07D361
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 230 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.75 kA
Surge Energy Rating : 32 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 595 V
Series : V
Varistor Voltage : 360 VDC
Voltage Rating DC : 300 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 130 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 360V 1250A ZNR SUR ABSORBER 7MM