B72205S0200K101
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72205S0200K101
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 20 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 100 A
Surge Energy Rating : 600 mJ
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 65 V
Series : StandardD
Voltage Rating DC : 26 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 980 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 20volts 100A