B72660M0131K072
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72660M0131K072
  • 1
Voltage Rating AC : 130 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.2 kA
Surge Energy Rating : 9.5 J
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 340 V
Series : CU
Voltage Rating DC : 170 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 200 pF
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 130V 1200A 200pF Varistor