MF-R135-005
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
MF-R135-005
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.115 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 30 VDC
Series : MF-R
Lead Spacing : 5.1 mm
Current Rating - Max : 40 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.35 A
Trip Current : 2.7 A
Manufacturer : Bourns
Description : Resettable Fuses - PPTC 1.35A 30V 0.065ohm Hold 1.35 Trip 2.7